Ukupno Glasova : 4

Spanska Primera Empty Spanska Primera

Počalji od Gost Sub Sep 12, 2009 3:09 pm

Nove pobede Barse i Reala, Atletiku samo bod

Zlatan Ibrahimović postigao je novi gol u dresu Barselone koja je na gostovanju savladala Hetafe sa 2:0 i posle dva kola španske Primere izbila na čelo tabele, iako najljući rival Real Madrid takođe ima stoprocentan učinak posle dva odigrana meča.

Trener Katalonaca Pep Gvardiola odlučio je da meč u predgrađe Madrida ne počnu Mesi, Alveš i Anri koji su imali reprezentativnih obaveza, dok je posle tromesečnog odsustva zbog povrede mesto na klupi zauzeo i Andres Inijesta. Za prvaka Španije debitovao je dojučerašnji štoper Šahtjora Dmitro Čigrinski koji je u paru sa Pikeom igrao ispred Viktora Valedsa, a meč su započeli i omladinci Pedro i Đefren. Možda je i to jedan od razloga što su domaći krenuli silovito i za prvih pola sata dva pita pogodili okvir.

Gvardiola je u nastavku ubacio Mesija i Inijestu, a sa njima je stiglo i vođstvo koje je posle centaršuta Abdiala obezbedio Ibrahimović u 65.minutu. Konačan rezultat postavio je Leo Mesi nakon kontra napada u 79. minutu.

Slično Barsi, do druge pobede stigao je i Real Madrid koji je u glavnom gradu Katalonije savladao Espanjol rezultatom 3:0. Domaći fudbaleri igrali su po prvi put na novootvorenom stadionu "Korenela El Prat", ali su se Esteban Granero, Guti i Kristijano Ronaldo potrudili da navijači sa prve utakmice na novom stadionu odu sa ružnim uspomenama.
Espanjol posle dva kola ima isto toliko poraza, a pobeda Reala stigla je kao lepa čestitka golmanu Ikeru Kasiljasu koji je na današnji dan pre tačno deset godina debitovao za Real Madrid.

Spanska Primera REAL-v

Gradski rival Reala, Atletiko moraće da prvu pobedu u ovogodišnjem šampionatu potraži u nekom sledećem kolu, pošto je posle startnog poraza od Malage, na "Kalderonu" tek remizirao sa Rasingom iz Santandera – 1:1.
Doček ljubimcima na premijernom meču u Madridu ove sezone nije bio bog zna kakav s obzirom da su fanovi uglavnom zviždali, izražavajući protest zbog prilično statičnog ponašanja uprave tokom prelaznog roka. Hurado je ipak u 43. minutu podigao publiku na noge postigavši vodeći pogodak za "jorgandžije", ali je samo tri minuta ksanije, tačnije u nadoknadi vremena u prvom delu Rasing izjednačio preko Oskara Serana.
Atletiku u nastavku meča nije pomoglo ni rano isključenje defanzivca gostiju Krespa, a obe ekipe posle dva kola imaju po remi i poraz.

Spanska Primera Podmornica-x

Fudbaleri Tenerifea su na utakmici 2. kola upisali prvu pobedu u Primeri posle osam godina. Ceo plen, po prvi put u novoj sezoni, osvojili su i Deportivo i Hihon minimalcima kod kuće. Viljareal nijje ispuno očekivanja protiv Majorke - 1:1.

Povratnici u elitno takmičenje imali su relativno lak zadatak protiv prošlogodišnjih "davljenika" iz Osasune, koji su meč završili sa devetoricom na terenu - 2:1. Monreal je isključen na startu drugog poluvremena, a samo pet minuta kasnije je Nino doveo domaće u prednost. Veteran Pandijani je uspeo da izjednači u 51. minutu, ali je u narednih 20-ak minuta bilo jasno da je to bilo uzalud. Leon je vratio prednost ekipi Tenerifa, a ubrzo su gosti zaradili i drugi crveni karton.

Sporting iz Hihona je svoj meč protiv Almerije rešio na samom startu, kada je Kastro zatresao mrežu, dok je Deportivo za svoj "minimalac" morao da čeka Felipea i sam finiš utakmice.
Popodnevni deo programa zatvorio je Viljareal bledim remijem 1:1 sa Majorkom, svojim drugim u novoj sezoni.

Tabela: Barselona 6, Real 6, Majorka 4, Malaga 3, Valensija (-1) 3, Sevilja 3, Hetafe 3, Bilbao (-1) 3, Deportivo 3, Tenerife 3, Saragosa 3, Sporting Hihon 3, Viljareal 2, Valjadolid (-1) 1, Almerija 1, Osasuna 1, Rasing Santander 1, Atletiko 1, Herez (-1) 0, Espanjol 0.

Gost
Gost

Počalji od Gost Pet Sep 18, 2009 1:14 pm

Mesi potpisao "megaugovor" sa Barsom

Spanska Primera Mesi_v

Argentinski napadač i član Barselone Leo Mesi produžio je ugovor sa svojim sadašnjim klubom do 2016. godine.

Mesi će prema novom ugovoru koji je produžen za dve godine zarađivati 10 i po miliona evra po sezoni zbog čega će postati najplaćeniji igrač katalonskog kluba. Mesiju je takođe postavljena vrednost odštete od čak 250 miliona evra, što je za 100 miliona veća suma od one koja stoji u klauzuli starog ugovora.

Pirlikom potpisivanja novog ugovora u prostorijama kluba bili su prisutni Mesijev brat Rodrigo, predsednik Barselona Žoan Laporta, kao i tehnički direktor Ćiki Begiristajn koji je istakao da će zaključno sa 2016. godinom Mesi u klubu biti tačno 15 godina.
Trener Barselone Pep Gvardiola oduševljen je što je Leo Mesi potpisao novi ugovor.
"To je velika vest za klub jer navijači dolaze na stadion kako bi gledali dobar fudbal, a mi imamo privilegiju da za nas igraju neki od najboljih fudbalera na svetu poput Mesija", izjavio je Gvardiola a prenosi ESPN.